Hikayemiz
"Dünyada en zor şey ihtiyarlıkta yoksulluktur." dediğinde Ramazan Amcam, bir tarla pazarlığını henüz tamamlamış ve düşünmek için zaman istemiştim. Değerinin çok altında, ama piyasanın baya üzerinde bir bedel istemişti tarla sahibi. Geçirdiğim tereddüt üzerine, Ramazan amcam ''paran var mı?'' diye sordu. Ben var'' deyince de,'' o zaman al oğlum, dünyada en zor şey ihtiyarlıkta yoksulluktur'' dedi.

O andan itibaren, hayata dair tüm önceliklerimin değiştiğini ve içimde, geleceğime dair, abartılı bir endişe doğduğunu fark ettim. Henüz otuzlu yaşlarda, oldukça keyifli geçen hayatımla, pek de uyumlu olmayan bir acelecilikle, planlar yapmaya başladım.

İlk akla gelen, nakit paranın, hiçbir miktarı, gayrimenkulün hiçbir çeşidi, artık kaygı haline gelmiş huzursuzluğumu rahatlatmaya yetmedi. Tarım ve hayvancılık haricinde. 

Ne kadar gelir, onun için hangi ve ne kadar ürün, o kadar miktarda o ürün için ne kadar tarla, sorularına cevap arayarak başladığım araştırmamı tamamlayıp, ağaçlarımı diktiğimde yıl 2004 olmuştu. 

Erken doğum sayılabilecek bir zamanda, İlk portakalım olan Ayşeciği dalında büyürken seyretmek, tüm bu hassasiyetin ilave katkısı ile çok keyifliydi. Dalından, genç kız ve olgun bir hanım olup, kendiliğinden düşünce de, evime getirip kendi çapımda mumyaladım ve çürüyene kadar evimin en güzel ve anlamlı süs eşyası olarak kaldı.

Zamanla, ağaçlarım büyürken gördüğüm problemler, şom ağızlı dostlarımın, sevimsiz eleştirileri ile birleşince, bahçemin bilimsel, evrensel ve periyodik bir bakım programına dahil olması ihtiyacını duyarak, 2010 yılı Şubat ayında ETKO TARIM ile temasa geçtim ve organik takip sürecini başlattım. 2012 Yılı Şubat ayında Organik Sertifikamı almamla beraber, nur topu bir sorunum daha oldu. PAZARLAMA.

Güzel ülkemizde PAZARLAMA çiftçimiz için en büyük problemlerden bir tanesi. Çok şık olmayacağını düşündüğüm için, bu konudaki detayları bir kenara bırakarak, zaman ve emek kaybını önlemek ve sizlere aracısız ulaşmak amacı ile bu siteyi kurdum.

Bu sitede yapmaya çalıştığım şeyin vaat etmek olduğunun farkındayım. Sizlere, neyi aldığınızı kontrol edebilmeniz amacı ile siteme; Sertifikalarımı, Ege Üniversitesinden aldığım yaprak analizlerimi ve yıl içerisindeki tüm bahçe uygulamalarını, Tarım Bakanlığı resmi sitesinden, organik tarıma uygunluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla, SERTİFİKA&BELGELER başlığı altında yayınlayacağım. 

On beş yıllık emeğimin karşılığı ürünlerimizin değerini bulması ve sizlerinde dalından ürünlerimize ulaşabilmesi amacıyla kurduğum bu sitenin hepimize hayırlı olmasını, sizlere sağlık, köyüme bereket, şahsıma da itibar getirmesini diliyorum. Afiyet olsun. 

DALINDANEVİNİZE